Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe mieszkania w Kuźni Raciborskiej. Będzie ich 100, od razu do zamieszkania

Facebook Twitter

Nowe mieszkania w Kuźni Raciborskiej powstaną w ramach inicjatywy SIM Śląsk Południe. Jest spora szansa, że budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Nowe mieszkania w Kuźni Raciborskiej
fot. SIM Południe - przykładowy blok, który ma powstać w Knurowie

Będzie ich sto, wykończonych pod klucz, od razu do zamieszkania. Będą nowe mieszkania w Kuźni Raciborskiej. Jest szansa, że budowa bloków ruszy jeszcze w tym roku. Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej reklamuje swoją gminę, jako dobre miejsce do życia:

fot. SIM Południe

Paweł Macha: Może to jest pomysł, żeby z zakopconych miast, przeprowadzić się do Kuźni Raciborskiej. Czekamy, tanie działki mamy.

Nowe mieszkania w Kuźni, to pierwsza od 40 lat taka inwestycja w gminie…

Przy ulicy Bema 7 staną budynki a w nich 104 nowe mieszkania. To będą pierwsze od prawie 40 lat bloki w Kuźni Raciborskiej, a powstaną w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, tzw. SIM Śląsk Południe, łączny koszt to ponad 23 mln złotych. Jak mówi burmistrz Macha, potrzeba nowych mieszkań w gminie jest ogromna:

Paweł Macha burmistrz Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha: Kolejka jest bardzo długa, ale to nie są tylko mieszkańcom Kuźni  dedykowane rozwiązania. To jest dla wszystkich. Każdy może z tego skorzystać, regulamin jest zupełnie luźny. Nie trzeba być mieszkańcem Kuźni, żeby zdecydować się na zamieszkanie u nas. To będą ładne mieszkania, pod klucz, razem z zabudową w AGD, prysznice, wszystko jest gotowe. Kapelusz powiesić i mieszkać. Mieszkania są z ładnymi balkonami, 46 metrów kwadratowych. Gdyby się wszystko poukładało jak należy, to zaczniemy jeszcze teraz, a w przyszłym roku będzie można ten kapelusz powiesić.

Nowe mieszkania w Kuźnia, ale także w Knurowie, Jastrzębiu, Radlinie…

SIM to Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, spółka typu non for profit, która zajmuje się budową mieszkań społecznych, na wynajem. Mieszkania są przeznaczone dla rodzin/osób, które nie posiadają własnego lokalu mieszkalnego w danej miejscowości. W ten sposób mieszkania buduje Kuźnia raciborska ale też Jastrzębie, Radlin, Wisła, Strumień i Knurów.

W Kuźni Raciborskiej przygotowano film promocyjny, który ma przyciągnąć nowych mieszkańców.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023