Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe pojazdy inspektorów. Śląska ITD otrzymała nowe samochody

Facebook Twitter

Nowoczesne samochody na wyposażeniu ITD. Inspekcja Transportu Drogowego do kontroli będzie wykorzystywać od teraz kolejne pojazdy ze specjalistycznym wyposażeniem.

fot. www.gov.pl/web/gitd

Inspekcyjne furgony, które dotarły do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Zestawy przenośnych wag, testery, czy dymomierze to tylko część wyposażenia nowoczesnych furgonów. Nowoczesne radiowozy są wyposażone w najnowszy sprzęt kontrolny. Tego typu furgony to nie tylko pojazdy wyposażone w specjalistyczny sprzęt, poprawiający efektywność kontroli. Wewnątrz każdego z pojazdów jest wydzielona także przestrzeń biurowa. Pojazdy dostosowane do potrzeb Inspekcji Transportu Drogowego to rodzaj przenośnego biura inspektorów ITD.

Samochody zostały sfinansowane ze środków pochodzących z rezerwy celowej na nowe zadania w związku z realizacją zadania wynikającego z ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym, ustawy o czasie pracy kierowców oraz niektórych innych ustaw, w związku z wdrażaniem regulacji w ramach Pakietu Mobilności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023