Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe przedszkole w Raciborzu-Markowicach mieści 125 maluchów

Facebook Twitter

Przedszkole w Raciborzu-Markowicach jest już gotowe i powoli zadomawiają się tam najmłodsi mieszkańcy miasta. Budowa placówki pochłonęła blisko 10 mln złotych.

Przedszkole w Raciborzu-Markowicach jest już gotowe
UM Racibórz

Nowe przedszkole w Raciborzu-Markowicach już gotowe, oficjalnie otwarte. Poniedziałek był pierwszym dniem, kiedy w nowych wnętrzach zadomawiały się przedszkolaki. A do dyspozycji mają nie tylko ładne, przestronne i kolorowe sale zajęć, ale także nowe sprzęty i co najważniejsze dla maluchów – piękne zabawki. Placówka pomieści pięć oddziałów po 25 miejsc. Dzięki przenosinom do nowego budynku przedszkole zyskało także 25 dodatkowych miejsc.

UM Racibórz

Budowa nowego przedszkola w Markowicach przebiegła bardzo sprawnie. Cały obiekt, wraz zagospodarowaniem terenu, powstał w zaledwie dziewięć miesięcy. Takie było zresztą założenie, by placówkę, udało się wykończyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. I ten plan udało się zrealizować.  Całkowity koszt inwestycji wyniósł 9,6 mln złotych, z czego aż 6,3 mln złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 Bardzo się cieszę, że dziś możemy otworzyć to piękne przedszkole w dzielnicy Markowice. To realna odpowiedź na prawdziwe potrzeby naszych mieszkańców. To nie tylko budynek, to przestrzeń, w której nasze dzieci będą się uczyć i rozwijać swoje zdolności

– podkreślał prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

UM Racibórz

Podobnie jak w przypadku nowego żłobka na Ostrogu, Miasto Racibórz postawiło sobie za cel stworzenie przedszkola spełniającego najwyższe standardy i generującego oszczędności w długoterminowym użytkowaniu. W tym duchu, zastosowano sprawdzone technologie, takie jak gruntowe pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne wraz z magazynami energii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023