Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy adres Wydziału Komunikacji w Cieszynie. Będzie więcej miejsca

Facebook Twitter

Wydział Komunikacji cieszyńskiego starostwa czeka przeprowadzka. Od poniedziałku (14.09.) rejestrować pojazdy lub odebrać prawo jazdy będzie można pod nowym adresem: przy ul. Granicznej 79, na przejściu granicznym w Boguszowicach.

fot. Starostwo Powiatowe Cieszyn

Powierzchnia nowej siedziby Wydziału będzie prawie pięciokrotnie większa od dotychczasowej. Mówi starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek:

Jakiekolwiek próby ulepszania tego wydziału poprzez zmianę organizacji, czy dodanie nowych pracowników raczej nie były możliwe z uwagi na skromność przestrzeni. Dlatego też zdecydowaliśmy się przenieść ten wydział do nowej lokalizacji, gdzie będzie większa powierzchnia, a to umożliwi nam wprowadzenie zmian organizacyjnych i zwiększenie ilości pracowników. Poza tym wszystkie te stanowiska będą znajdowały się na tej samej sali. Jeżeli ktokolwiek z pracowników skończy wcześniej załatwiać sprawę, będzie mógł przejąć kolejnego oczekującego klienta.

10 i 11 września Wydział na Bobreckiej 29 będzie nieczynny, w tym czasie przenoszone będą i podłączane systemy informatyczne. Mówi Jacek Wiśniewski sekretarz powiatu cieszyńskiego:

Każdy wydział komunikacji w Polsce pracuje na łączach zewnętrznych obsługiwanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych. W tym konkretnym przypadku jesteśmy całkowicie uzależnieni od pracowników MSWiA oraz PWPW. Jeżeli wszystko się uda, a więc pójdzie zgodnie z planem, to już w poniedziałek (14.09.) o godz. 7.00 rano rozpoczynamy pracę w nowej lokalizacji.

Przy nowej siedzibie Wydziału Komunikacji znajduje się bezpłatny parking, z którego będą korzystali jego klienci. Osoby, które nie mają własnego środka transportu, dojadą na ulicę Graniczną autobusem. Uruchomiona zostanie nowa linia. Mówi Krzysztof Glajcar, kierownik Biura Transportu i Organizacji Ruchu w starostwie powiatowym w Cieszynie:

Będzie to linia powiatowa, linia ogólnodostępna, regularna, specjalna, która będzie dedykowana pracownikom i klientom w celu bezpiecznego dotarcia do wydziału komunikacji. W tej chwili jesteśmy na etapie końcowym uzgadniania rozkładów jazdy oraz spełniania wszystkich formalności, które są związane z wydaniem zezwolenia, aby 14-go września linia ruszyła i klienci mogli dotrzeć na miejsce.

Pomieszczenia, w których obecnie mieści się Wydział Komunikacji zostaną zaadaptowane na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wymienia sekretarz Jacek Wiśniewski:

Zostaną tam przeniesione biura zajmujące się obsługą osób niepełnosprawnych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie, zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, nieodpłatna pomoc prawna oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Prace adaptacyjne rozpoczną się po przeprowadzce Wydziału Komunikacji.

Na ulicy Granicznej w tej chwili trwają prace związane z wyposażeniem nowej siedziby Wydziału Komunikacji, umeblowaniem oraz przygotowaniem archiwum.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj