Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy punkt „Czystego powietrza” w Rybniku. Można z niego korzystać 3 razy w tygodniu

Facebook Twitter

Rybnik, ulica Rudzka 13C. To adres pod którym zaczyna działać dodatkowy punkt programu "Czyste powietrze". Zainteresowani dofinansowaniem do wymiany starych źródeł ciepła będą mogli z niego korzystać 3 razy w tygodniu, poniedziałki, wtorki i czwartki. Trzeba wcześniej umówić się na wizytę telefonicznie.

W punkcie będzie można zasięgnąć informacji na temat programu, przygotować dokumenty by skorzystać z dofinansowania, a później rozliczyć inwestycję. W Rybniku nie słabnie zainteresowanie ekologicznym rozwiązaniami dla źródeł ciepła, w miejskim konkursie grantowym dokumenty złożyło ponad 900 osób.

Obsługa w punkcie (pokój 3.3) prowadzona będzie przez trzy dni w tygodniu:

  • w poniedziałek i wtorek w godzinach 8.30 – 14.30
  • w czwartek w godzinach 10.00 – 17.00
  • po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem 32 4392 192. Numer dostępny będzie także w pozostałe dni tygodnia, tj. w środę w godzinach 8.00-15.00 oraz w piątek w godz. 8.00-12.30.

W punkcie będzie można przede wszystkim uzyskać pomoc:

  • na temat zasad ubiegania się o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”,
  • w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie,
  • przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

Uruchomienie dodatkowego punktu jest konsekwencją olbrzymiego zainteresowania tematem dofinansowania do inwestycji służących ochronie powietrza wśród mieszkańców Rybnika oraz następstwem porozumienia, które Miasto zawarło z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ustalającym zasady wdrażania rządowego programu „Czyste Powietrze” na terenie Miasta Rybnika

– wyjaśnia Rafał Kołodziej, Kierownik Referatu Ochrony Powietrza w Wydziale Ekologii Urzędu Miasta Rybnika.

Przypomnijmy, że opublikowany na koniec września bieżącego roku ranking pokazujący aktywność gmin w programie „Czyste Powietrze” wskazuje, że spośród prawie 2,5 tysiąca polskich miast to Rybnik złożył najwięcej wniosków w programie. W rankingu Rybnik znalazł się też, zajmując 23 miejsce, w pierwszej trzydziestce miast w Polsce pod względem ilości wymienionych kotłów na 1000 budynków jednorodzinnych. W dużej mierze jest to właśnie zasługa punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze Rybnik”, w którym rybniczanie, mierzący się z zamiarem wymiany źródła ciepła, uzyskują profesjonalną i kompleksową pomoc w składaniu wniosku o dofinansowanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022