Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy radiowóz w Skoczowie. To nowoczesny wóz z napędem hybrydowym

Facebook Twitter

Nowy radiowóz w Skoczowie już służy miejscowym policjantom. To pojazd o napędzie hybrydowym.

Nowy radiowóz w Skoczowie

Nowy radiowóz w Skoczowie. To pierwszy pojazd w flocie ze srebrno-niebieskimi barwami i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem, który będzie wykorzystywany w całym powiecie. Pojazd został zakupiony ze środków przekazanych przez Powiat Cieszyński, Urząd Miasta w Skoczowie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z budżetu Policji.

Nowy radiowóz to nowoczesny i przyjazny środowisku wóz marki Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym. Powiat Cieszyński oraz władze samorządowe Skoczowa przekazały na ten cel solidarnie po 25 000 zł. Pozostałe środki pochodziły z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji. Pojazd ten na co dzień będzie pomagał w służbie policjantom dbającym o bezpieczeństwo na terenie trzech gmin- Gminy Skoczów, Brenna oraz Dębowiec.

Suzuki, które już pojawił się na drogach skoczowskiej gminy, to pierwszy w powiecie radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowy radiowóz zasili flotę policjantów skoczowskiego komisariatu, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach trzech gmin- Gminy Skoczów, Brenna oraz Dębowiec.

Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej

-zaznaczają miejscowi mundurowi.

W przekazaniu aut oprócz władz powiatu i gmin uczestniczyli także Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Arkadiusz Bloch i Komendant Komisariatu Policji w Skoczowie nadkom. Przemysław Żurat – wszyscy dołożyli starania, aby pozyskać środki na zakup nowych radiwozów, które będą służyły lokalnej społeczności. Pojazdy, ponieważ za kilka tygodni na ulice Skoczowa wyjedzie kolejny nowy radiowóz, który również został dofinansowany przez lokalne władze samorządowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj