Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci z Cieszyna zatrzymali 35-latka, który po narkotykach kierował motocyklem

Facebook Twitter

35-latek był przekonany, że ucieknie. Policjanci z Cieszyna, poruszający się na motocyklach nie mieli kłopotu z zatrzymaniem mężczyzna. Ten prowadził jednoślad nie mając prawka i będąc po zażyciu narkotyków.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie motocyklem pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień – odpowie 35-letni kierowca motocykla z Cieszyna. Został zatrzymany po pościgu przez mundurowych z tego miasta, którzy także patrol pełnili na motocyklach. Zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat odsiadki.

Policjanci drogówki z Cieszyna podczas patrolu ulicy Bielskiej zwrócili uwagę na motocyklistę, który nie stosował się do znaków drogowych i na skrzyżowaniu z ulicą Stawową wyprzedzał inne pojazdy. Poruszający się na motocyklach mundurowi natychmiast zareagowali i nakazali kierującemu zatrzymać się, wykorzystując w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, motocyklista nie zrobił tego, ale gwałtownie przyspieszył i próbował uciec. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu.

Jak się okazało, 35-letni kierowca motocykla nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu, które było negatywne. Jednak narkotester wskazał, że najprawdopodobniej znajduje się on pod wpływem środków odurzających, w związku z czym do dalszych badań została pobrana jego krew.

Za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz podejrzenie kierowania motocyklem pod wpływem środków odurzających policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy. Z kolei za popełnione wykroczenia otrzymał wysoki mandat. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Nie bez winy w całym zdarzeniu był właściciel motocykla, który pozwolił jeździć jednośladem swojemu koledze pomimo tego, że 35-latek nie posiadał prawa jazdy. Za udostępnienie motocykla otrzymał również mandat karny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj