Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowych toalet na stadionie w Rybniku nie będzie

Facebook Twitter

Na co stać a na co nie w przyszłym roku Rybnik? To wciąż aktualne pytanie. Mówiliśmy o tym, że będzie mniej pieniędzy na sport, ale miasto musi zrezygnować także z kilku planowanych na przyszły rok inwestycji na obiektach sportowych i rekreacyjnych.

Przede wszystkim nie będzie dodatkowych, nowych toalet na stadionie przy ulicy Gliwickiej. Mówi dyrektor rybnickiego MOSiR-u, Rafał Tymusz

W tej chwili prowadzimy remont tych toalet, którymi dysponujemy. To jednak nie oznacza, że się zwiększy ilość oczek, bądź nie. Spowodujemy jednak, że będzie to wyglądało lepiej. Są plany zmiany całego tego terenu, wejścia do obiektu i wybudowania kolejnych, jeszcze innych sanitariatów. Póki jednak się to nie zmieni, będziemy się wspierać dalej niestety takimi obiektami typu Toy-Toy.

W przyszłorocznym budżecie Rybnika nie ma też pieniędzy na zadaszenie sezonowego lodowiska przy ulicy Gliwickiej, co zapowiadały władze miasta.

Zawieszona w czasie będzie również większość inwestycji planowanych na trenie ośrodka w Kamieniu

– dodaje zastępca prezydenta miasta, Piotr Masłowski.

W przyszłorocznym budżecie, jedyne co się wydarzy, to są toalety, które mają powstać na ośrodku w Kamieniu. W zasadzie inna, nowa infrastruktura tam nie będzie powstawała. Na jakiś czas oczywiście, głęboko wierzymy w to, że to otrzeźwienie nadejdzie i sytuacja się poprawi.

Na terenie ośrodka w Kamieniu poprawiona zostanie jednak infrastruktura sportowa, konkretnie powstanie jeden obiekt

– mówi dyrektor Tymusz.

Miasto rozstrzygnęło przetarg, podpisało umowę i zaczynają się prace związane z budową nowego zaplecza szatniowo-socjalnego. W tej materii mam nadzieję, że za parę miesięcy będzie lepiej. To jest kolejny etap tej standaryzacji tych obiektów piłkarskich, które przechodzą nasze obiekty. To będzie kolejne zaplecze, które powstanie po Niewiadomiu, Grabowni, Ochojcu. To będzie kolejny z tych obiektów, który wyposaży to boisko w coś, czego nie miało. Obiekt, z którego korzystają w tej chwili, który jest wykorzystywany jako zaplecze socjalno-szatniowe nie spełnia praktycznie żadnych standardów.

Konstrukcja nowego obiektu ma być szkieletowa. Szatnie zostaną wybudowane w przyszłym roku i będą służyły między innymi piłkarkom nożnym TS ROW-u Rybnik, które w Kamieniu rozgrywają swoje mecze. Przypomnijmy, ten zespół walczy w tym sezonie o awans do ekstraligi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022