Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O autyzmie porozmawiają w Edukatorium Juliusz. Czekają na zgłoszenia udziału w konferencji

Facebook Twitter

Autyzm tematem numer jeden na początku nowego tygodnia w Rybniku. W poniedziałek (3.04) w Edukatorium Juliusz w Rybniku odbędzie się bezpłatna konferencja dotycząca zaburzeń wynikających z jego spektrum. Spotkanie wpisuje się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego w niedzielę (2.04.).

Centrum Onkologii Integracyjnej w Edukatorium Rybnik

Chodzi m.in. o zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zwracanie uwagi na „potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu”. Poniedziałek (03.04.) w Rybniku rozpocznie niebieski spacer, który wyruszy o godzinie 9.05 spod Bazyliki św. Antoniego ulicami Powstańców Śląskich i Jana III Sobieskiego na rynek. Marsz zwieńczy wspólna zabawa integracyjna i warsztaty dla uczniów. Konferencja w Edukatorium Juliusz od 17.00. Trzeba się zarejestrować.

Chęć udziału grup zorganizowanych należy potwierdzić u organizatorów pod nr tel.: 32 42 26 407 w godzinach 7.00-15.30. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy proszą uczestników o niebieski odcień wierzchniego ubrania.

W programie także warsztaty dla zaproszonych uczniów z kilku rybnickich szkół. Wydarzeniu towarzyszy ponadto konkurs „Pomaluj świat na niebiesko” skierowany do dzieci i młodzieży rybnickich placówek edukacyjnych – rozdanie nagród zaplanowano w Edukatorium Juliusz o godzinie 10.30. Pokonkursową wystawę prac będzie można oglądać w rybnickim muzeum od 3 do 9 kwietnia.

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu zwieńczy konferencja w Edukatorium Juliusz, która odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 17.00. Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości i kompetencji ludzi skupionych wokół autyzmu – m.in. nauczycieli, rodziców, terapeutów, psychologów, pedagogów. Tematy poruszane na konferencji:

  • Autyzm – inny umysł, inne myślenie – stosowana analiza zachowania z osobami ze spektrum autyzmu. Prowadząca: mgr Beata Ignaczewska, certyfikowany terapeuta i superwizor behawioralny, pedagog specjalny, wykładowca na Uniwersytecie Akademii Medycznej w Gdańsku oraz na SWPS w Warszawie i Katowicach.
  • Jak „ugryźć” Tadka niejadka? – sposób na zbilansowaną dietę w wybiórczości pokarmowej. Prowadząca: mgr Aleksandra Pol, dyplomowany dietetyk kliniczny, wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj