Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niebieski marsz w Rybniku. O autyzmie wciąż się mówi za mało… [FOTO]

Facebook Twitter

Niebieski marsz w Rybniku - wydarzenie ma pokazywać, że problem autyzmu istnieje, a świadomość o tej chorobie wciąż jest znikoma.

Niebieski marsz w Rybniku

Świadomość o autyzmie jest niewielka, dlatego trzeba przypominać, że tacy ludzie są wśród nas – mówią uczestnicy dzisiejszego Niebieskiego Marszu w Rybniku. Podopieczni rybnickich placówek, a także uczniowie szkół przeszli wraz z opiekunami spod bazyliki na rybnicki rynek, gdzie trwają obchody Światowego Dnia Autyzmu. Towarzyszył im Arkadiusz Żabka:

Taki dzień może uwrażliwić nas na problem autyzmu – podkreśla dr Wojciech Dominiak dyrektor Muzeum w Rybniku, w strukturach którego funkcjonuje Edukatorium Juliusz, będące jednym z organizatorów wydarzenia:

Wojciech Dominiak: Wszystkie ograniczenia są w naszych głowach, my pokazujemy, że trzeba je przełamać, trzeba się otworzyć, przede wszystkim poprzez uświadomienie jak pracować, jak bawić się, jak pasją zarażać wszystkich, których ten problem dotyczy, a dotyczy bardzo wiele, bo osoby w spektrum autyzmu są wśród nas i my często nie mamy ani wiedzy, ani narzędzi ani świadomości – w jaki sposób nawiązać kontakt i pracę z taką osobą.

Wojciech Dominiak

Zobaczcie zdjęcia z Niebieskiego Marszu w Rybniku.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024