Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O budżecie obywatelskim na rynku w Rydułtowach

Facebook Twitter

W niedzielę (26.07.) od 11.00 do 15.00 na rydułtowskim rynku, będzie można zapoznać się z zasadami zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021. Przy okazji przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin.

Przypomnijmy: przyjmowanie wniosków ruszyło w połowie czerwca, wraz z projektem trzeba złożyć listę z minimum 20 podpisami innych mieszkańców popierających ten pomysł.

Liczymy na głosowanie młodych mieszkańców miasta

– mówił Radiu 90 Krzysztof Jędrośka, sekretarz Urzędu Miasta w Rydułtowach:

Najmłodsi mówią, że w Rydułtowach niczego się nie robi dla młodych, choć my uważamy troszkę inaczej, ale po to jest budżet obywatelski, żeby ten młody człowiek  mógł złożyć projekt i później żeby mógł na taki projekt głosować. Wystarczy być tylko mieszkańcem miasta Rydułtów, nawet nowonarodzonym i można głosować na ten projekt. To jest, zwłaszcza dla ludzi młodych, bardzo fajna rzecz.

Projekty można zgłaszać drogą internetową do 7, a tradycyjną do 9 sierpnia. Potem przyjdzie czas na głosowanie.

Spotkanie na rynku w Rydułtowach w niedzielę (26.07.) potrwa do godz. 15.00.

Na mieszkańców będą czekały liczne atrakcje – miejsce gdzie zorganizowane zostaną mini zawody strażackie i parada motocykli. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną też: strefa zabaw, bańki mydlane i malowanie kredą!

Zapraszam mieszkańców Rydułtów. Spotkajmy się w niedzielę, 26 lipca na rynku, nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. W trakcie imprezy odbędą się także działania promocyjne związane z Budżetem Obywatelskim 2021. Będzie to dobra okazja do poznania tegorocznych zasad i skonsultowania projektów.

– mówi zastępca burmistrza Mariola Bolisęga.

Organizator przedsięwziął wszelkie niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników spotkania w związku ze stanem pandemii. Apelujemy do uczestników o przestrzeganie zaleceń dotyczących zachowania wymaganej odległości, zasłaniania ust i nosa, korzystania z udostępnionych środków dezynfekujących.

– informują organizatorzy na stronie rydułtowy.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj