Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O krok od tragedii, na szczęście była kontrola

Facebook Twitter

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju nie dopuścili do dalszej jazdy autokaru z dziećmi. Wyjazd zaplanowany był nad morze. Na przeszkodzie planom przewoźnika stanęły negatywne wyniki kontroli -pojazd miał uszkodzoną obudowę hamulca hydraulicznego.

Policjanci z jastrzębskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące prośby kontroli autokaru, którym dzieci miały jechać na wakacje. Po szczegółowej kontroli zauważyli korozję i pękniętą obudowę osłony hamulca hydraulicznego autokaru. Autobus nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Policjanci otrzymują sporo zgłoszeń dotyczących kontroli autokarów, którymi dzieci wyruszają w podróż. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują bardzo poważnie. Troska rodziców i nauczycieli jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej z pożegnaniem pociechy jadącej na wycieczkę, niż ryzykować jej życiem. Działania podejmowane przez policjantów, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów.Każda jednostka policji przeprowadza kontrolę autokarów. Dlatego, jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze dzieci pojadą sprawnym autokarem, zgłośmy wcześniej jego kontrolę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj