Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od dzisiaj zmiana organizacji ruchu w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Jedne roboty dobiegają końca, drugie właśnie się zaczynają. W Jastrzębiu-Zdroju, przypomnijmy, na skrzyżowaniu ulic Północnej z Graniczną i Aleją Piłsudskiego trwa jedna z największych inwestycji przeprowadzanych przez miasto. Powstaje wiadukt oraz rondo. Będzie to tzw. rondo turbinowe.

Fot. jastrzebie.pl

Wykonawca zakończył roboty związane z budową części północnej, położone zostały cztery warstwy masy bitumicznej. Kolejnym etapem jest budowa południowej części ronda. W związku z tym nastąpi zmiana organizacji ruchu i będzie możliwy ruch kołowy przez ulicę Północną. Od poniedziałku (3.05.) nieprzejezdny będzie fragment drogi na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i Granicznej. Do stacji paliw i znajdującego się tam marketu będzie dojazd tylko od ulicy Granicznej.

Koszt budowy ronda i wiaduktu to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych. Rondo turbinowe to konstrukcja, która automatycznie naprowadza kierowcę na odpowiedni zjazd z ronda- nie można po nim jeździć na około, lecz wymusza ono zjazd, zapewniając płynniejszy ruch pojazdów. Wraz z budową ronda, wszystkie drogi najazdowe uzyskają nową nawierzchnię (łącznie 600 metrów ), a także wyposażone zostaną w przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj