Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od jutra przejezdna będzie ulica Traugutta w Pszowie

Facebook Twitter

Jak informują drogowcy trasa z Pszowa do Rydułtów zostanie otwarta dla ruchu jutro (26.06.) w godzinach popołudniowych, między 13.00 a 15.00. Inwestycja nie jest w pełni zakończona, trwać tam będą jeszcze prace porządkowe.

Ulica Traugutta w Pszowie/mat. prasowe

Ulica Traugutta ma nową konstrukcję, przebudowane zostały chodniki i kanalizacja deszczowa, wybudowana ścieżka rowerowa, a także przebudowane zostało skrzyżowanie z ul. Sikorskiego.

Inwestycja zwiększy przepustowość ruchu, poprawi warunki komunikacyjne, podwyższy standardy ruchu, usprawni przepustowość komunikacji zbiorowej, a także podniesie poziom bezpieczeństwa użytkowników drogi, zwłaszcza pieszych i rowerzystów.

– mówią urzędnicy, a w związku z tym, że na modernizowanym odcinku będą trwały jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe, apelują o zachowanie ostrożności.

Bardzo się cieszę, że pomimo trudności związanych z różnymi instalacjami po KWK „Anna”, jakie w trakcie inwestycji były odkrywane, bo nie było ich na planach, udało się to zadanie doprowadzić do szczęśliwego końca. Wprawdzie pewne drobne rzeczy jeszcze są do zrobienia, ale postanowiliśmy nie czekać i zdecydowaliśmy o otwarciu drogi dla ruchu

– mówi starosta Leszek Bizoń.

Wartość inwestycji to ponad 3,6 mln zł, z czego 1,7 mln zł pochodzi z dotacji pozyskanej przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę sfinansowały z własnych budżetów Powiat Wodzisławski i Miasto Pszów.

Ulica Traugutta w Pszowie/mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj