Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odpowiedzą na pytania, pomogą złożyć wnioski. Mobilne biuro „Czyste Powietrze” w Mszanie

Facebook Twitter

Mobilne Biuro "Czystego Powietrza" tym razem skieruje się do Mszany. W piątek (11.09.) specjalnie oznakowany bus stanie na parkingu Urzędu Gminy w godzinach 13.30 - 17.00. Wcześniej z oferty będą mogli skorzystać mieszkańcy Gorzyc.

www.mszana.ug.gov.pl

Bus zaparkuje między godz. 9.00 a 12.30 obok Ośrodka Kultury.

Jest to promocja Programu i uzupełnienie oferty, jaką mieszkańcy mają w działającym od lipca Punkcie Programu Czyste Powietrze w Urzędzie Gminy. Mobilne Biuro jeździ po całej Polsce od lipca. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomagają wypełnić wnioski o dotacje.

Pierwszą gminą w województwie śląskim, gdzie dotarło Mobilne Biuro WFOŚiGW w Katowicach była Pszczyna. W ramach projektu, do końca sierpnia bus przejechał 4800 kilometrów, udzielono 2100 konsultacji i przyjęto ponad 200 wniosków o dofinansowanie. Bus dojechał łącznie do 58 gmin województwa śląskiego. Ze względu na ogromne zainteresowanie Zarząd Funduszu zdecydował o przedłużeniu projektu jeszcze o miesiąc, czyli do końca września.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021