Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OFPA w Rybniku: Hanna Banaszak i Ania Dąbrowska gwiazdami tegorocznej edycji

Facebook Twitter

Hanna Banaszak i Ania Dąbrowska gwiazdami tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. To muzyczne święto rozpocznie się już w najbliższy czwartek (21.09.) w Fundacji Elektrowni Rybnik.

Ruszyły zapisy na przesłuchania eliminacyjne; OFPA, OFPA w Rybniku
Fot. facebook.com/ofpa.rybnik

OFPA w Rybniku – start już w najbliższy czwartek

Dwa pierwsze dni to konkursowe przesłuchania wokalistów zgłoszonych z całego kraju. Spośród wszystkich uczestników jury wybierze finałową dziesiątkę. Finał konkursu krajowego zaplanowano na sobotę (23.09.), po nim minirecital ubiegłorocznego laureata, Krzysztofa Stępnia i koncert Hanny Banaszak. W niedzielę (24.09.) koncert laureatów, a gwiazdą tego wieczoru będzie znakomita wokalista, Ania Dąbrowska.

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska to wyśmienita wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną. Jej krążki rozeszły się w sumie w ponad 500 000 egzemplarzy! Po ponad dwuletniej przerwie laureatka 9 Fryderyków, której każdy z sześciu albumów studyjnych pokrył się platyną, stworzyła kolejną perełkę będącą połączeniem energetycznych, synthpopowych brzmień, zapadających w pamięć riffów i elektryzującego głosu artystki.

Hanna Banaszak

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora i Zbigniew Preisner. Swoją interpretacją uwspółcześniła poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, S. Różewicza.

Fot. ofpa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024