Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogromne kolejki do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Rybniku

Facebook Twitter

Ogromne kolejki do wydziału komunikacja w Starostwie Powiatowym w Rybniku - alarmują nasi słuchacze. Jak się okazuje, nie tylko Urząd Miasta Rybnika nie radzi sobie z dużą ilością petentów. Piszecie do nas na formularz kontaktu "Daj znać" w naszym portalu.

Limity internetowe wyczerpane są do lipca, czekamy kolejny dzień na zarejestrowanie pojazdu – mówi zbulwersowany pan Mariusz z Bełku:

Mariusz z Bełku: Moja żona już tam stoi drugi dzień. Wczoraj się nie załapała, limity internetowe są wykorzystane do lipca i internetowo nie można się zarejestrować. Ludzie stoją od godziny 6.00 przed drzwiami w celu zarejestrowania pojazdu. To jest rzeczą niesamowitą, przypomina się komuna. Stoimy już od godziny 6.00, jest już 38 osób, a urząd, starostwo powiatowe jest otwierane o godzinie 7.30. Wielokrotnie bywa tak, że osoba przychodząca o godzinie 7.30 już niestety musi pocałować klamkę, ponieważ automat już nie wyda numerku i dana osoba nie może być obsługiwana.

Jak się okazuje, kolejki do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Rybniku, są efektem otwarcia z dniem 1 czerwca bezpośredniej stacjonarnej obsługi klienta w pełnym zakresie. Do końca maja na wizytę umawiano się telefonicznie, internetowo, bądź zostawiało dokumenty w skrzynce podawczej. Kilkukrotnie wzrosła ilość klientów – przyznaje wicestarosta Marek Profaska:

Marek Profaska: Ilość osób przy otwarciu urzędu od 1 czerwca, przybywają do nas. To przerosło nasze wszelkie oczekiwania, a wcześniej mieliśmy to realizowane za pomocą skrzynek podawczych bądź też rejestracji internetowej, telefonicznej. Ten napływ ludzi był mniejszy ze względu oczywiście na sytuację covidową. Też chcemy tę ilość osób zminimalizować, która jest na terenie urzędu. Próbujemy ze wszystkich sił, aby dla mieszkańca było to jak najmniej uciążliwe.

Radio 90: Jak rozwiązać problem, co zrobić?

Marek Profaska: Szukamy tego rozwiązania, natomiast ta liczba, która jest, w tej sytuacji otwarcie urzędu przerasta nasze możliwości kadrowe.

Starostwo w Rybniku przypomina, że w niektórych przypadkach klienci mogą poczekać nawet miesiąc z wizytą w wydziale komunikacji. Rozładowanie kolejek potrwa jeszcze co najmniej kilka dni. W najbliższy piątek po Bożym Ciele starostwo jest otwarte.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021