Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogrzewalnie w regionie czynne dłużej!

Facebook Twitter

Mrozy śmiertelnie niebezpieczne dla bezdomnych. Zima z tak niskimi temperaturami daje się im szczególnie we znaki. Służby ratunkowe każdego dnia monitorują miejsca, w których przebywają osoby bez stałego miejsca zamieszkania i proponują im pomoc.

Najczęściej nakłaniają, by z ogródków działkowych, pustostanów przenieść się do noclegowni lub schronisk. Niestety wielu bezdomnych odmawia…

-usłyszała Monika Sokołowska od mężczyzn mieszkających w Schronisku im. Brata Alberta w Wodzisławiu. Oni starają się wyjść z bezdomności, bo widzą różnicę między życiem na ulicy a sytuacją kiedy odzyskali dach nad głową:

Dodajmy, że bezdomni, którzy trafiają do ogrzewalni przy Rzecznej w Wodzisławiu są kierowani właśnie do schroniska Brata Alberta lub do noclegowni przy Marklowickiej, tam mogą uzyskać pomoc wtedy kiedy ogrzewalnia jest zamknięta. A przy tak dużych mrozach wydłużono czas, w którym jest czynna: można do niej wejść od 17.00 do 10.00 rano.

Podobnie jak w Jastrzębiu: tu też ogrzewalnia działa dłużej, przy ulicy Północnej między 18.00 a 9.00 rano. W Rydułtowach wciąż można skorzystać z tej formy pomocy, na terenie Urzędu Stanu Cywilnego, choć zakładano, że ogrzewalnia będzie działać do końca lutego, to ze względu na niskie temperatury – dalej jest otwarta i tak będzie aż przyjdzie ocieplenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024