Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opowieści o Borneo. Popołudniu w bibliotece w Cieszynie

Facebook Twitter

Podróż na Borneo. Co Wy na to? Co prawda palcem po mapie, ale zawsze! W środę (22.07.) pierwsze spotkanie z cyklu "Wakacyjne podróże z biblioteką" w Cieszynie. Na Borneo zabiorą słuchaczy Ania i Piotr Mojżyszkowie.

fot.TarasK/pixabay.com

Borneo to trzecia największa wyspa świata z ogromnymi połaciami dziewiczej wspaniałej dżungli. Kiedy tam dotarliśmy zamiast gęstwiny i pnączy zastaliśmy świeżutką drogę. Jednych to cieszy – w końcu będzie łatwy dostęp do lekarza, edukacji i sklepu, a dla innych to katastrofa ekologiczna i kulturowa.

To jest fragment opowieści o Borneo Ani i Piotra Mojżyszków, którzy z etnologiczną wnikliwością starają się opowiadać o ludziach, ich kulturze i życiu. Od kilku lat realizują wspólnie projekt Opowiadamy o świecie. Piszą, prowadzą warsztaty etnologiczne i realizują filmy dokumentalne.

Spotkanie odbędzie w sali konferencyjnej biblioteki w Cieszynie z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Liczba uczestników będzie ograniczona do 40 osób. Podczas spotkania będą obowiązywać środki ochrony osobistej w postaci maseczek lub materiału zasłaniającego usta i nos.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022