Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OSP Niewiadom czeka na remizę. A budowa się przeciąga

Facebook Twitter

Miała być gotowa do końca roku, będzie najwcześniej w czerwcu. Strażacy z OSP Niewiadom ciągle czekają na nową remizę.

OSP Niewiadom czeka na remizę

To zadanie finansowane jest z Budżetu Obywatelskiego z roku 2021, choć mamy już 2024 rok to cały czas nie udało się jej wybudować. W lipcu ubiegłego roku, w powstającej remizie strażackiej wmurowano kapsułę czasu, z nadzieją, że w grudniu przecięta zostanie wstęga. Niestety tak się nie stało.

Radio 90: Dlaczego nie udało się do końca roku wybudować remizy strażackiej dla OSP Niewiadom?

Piotr Kuczera: Są problemy i z wykonawcą, ale też z terenem. Powstanie do czerwca mam nadzieję, chociaż mam sygnały jasne, że koszty tej budowy rosną z powodów rynkowych, inflacyjnych, kosztów pracy, a ja mogę na to przeznaczyć 3 miliony 214 tysięcy i taka kwota została wylicytowana czy przegłosowana w budżecie obywatelskim.

OSP Niewiadom czeka na remizę

Co ciekawe, remizę dla OSP Niewiadom, buduje ta sama firma, która ma kłopoty z przeniesieniem muszli koncertowej w Parku w Niedobczycach. Do dzisiaj nie udało się zakończyć prac, choć miały się zakończyć z końcem listopada 2022 roku.

Radio 90: Miasto naliczyło kary umowne. One wyniosły 750 tysięcy złotych. Tymczasem firma mówi tak: dobrze, kary umowne, ale roboty dodatkowe. I wystawia państwu fakturę za milion złotych. No, prezydencie.

Piotr Kuczera: Zawsze tak to niestety wygląda. W warunkach, gdzie koszty pracy rosną, działamy w terenie, który delikatnie mówiąc, jest dość trudny, bo to cała operacja wymagała jednak dość dużych przygotowań. Robimy wszystko, żeby było jak najtaniej. Przypomnę, jest dotacja ze środków europejskich.

Radio 90: I przez ostatni rok nic nie zrobiono.

Piotr Kuczera: Panie redaktorze, jeżeli jest spór pomiędzy projektantem a wykonawcą, a my jesteśmy w procesie 'zaprojektuj i buduj’, firma sama z sobą dyskutuje, to jest dość trudne. Prowadzimy niejedną inwestycję, niektóre idą lepiej, niektóre idą gorzej. Ta nie miała zbyt dużo szczęścia.

Zakończenie prac związanych z przeniesieniem muszli koncertowej w Niedobczycach zaplanowano na wiosnę tego roku

– dodaje poranny gość Radia 90 prezydent Piotr Kuczera.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj