Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostatni weekend wakacji – więcej policji na drogach

Facebook Twitter

Więcej policji na drogach w regionie i nie tylko. W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się częstszych kontroli, mundurowi intensyfikują działania w ostatni wakacyjny weekend.

Policjanci zadbają o bezpieczny powrót z letnich wakacji. Celem działań „Ostatni weekend wakacji” będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Policjanci z drogówki do niedzieli (29.08.) będą prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Ostatni weekend wakacji”, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego podczas powrotów z letniego wypoczynku. Stróże prawa będą egzekwować od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, jak również korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Policjanci będą reagować na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, motorowerzystów i motocyklistów. Mundurowi będą też kontrolować stan trzeźwości kierujących.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024