Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszuści zaatakowali w weekend. W Żorach próbowali wyłudzić duże pieniądze

Facebook Twitter

Ponad 400 tys. złotych od mieszkańców Żor próbowali wyłudzić oszuści, którzy zaatakowali w miniony weekend. Podawali się za angielskiego prokuratora, policjantkę, dalszych krewnych, a nawet syna czy córkę. Nikt nie dał się nabrać i nie stracił pieniędzy.

fot. JESHOOTS/ pixabay.com

Telefony rozdzwoniły się już w piątek (1.06.). Najpierw odebrała 62-letnia mieszkanka osiedla Sikorskiego, do której zadzwoniła kobieta i podała się za jej córkę. Zdenerwowanym głosem poinformowała, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje 45 tys. funtów, aby uniknąć zatrzymania przez angielską policję. Informację tę miała potwierdzić angielska funkcjonariuszka, a także angielski prokurator, który do pokrzywdzonej zadzwonił jako drugi. Oszuści prosili, aby 62-latka przygotowała gotówkę, gdyż ofiara pochodzi ze Śląska i w rachubę wchodzi jedynie wypłata „do ręki”. Na szczęście czujna 62-latka o wszystkim powiadomiła męża i razem z nim zaalarmowała żorską komendę.

Kolejną ofiarą miała być 85-letnia mieszkanka Kleszczówki. Tym razem kobieta w słuchawce usłyszała głos mężczyzny podającego się za syna jej chrześniaka. Krewny poprosił ją o 200 tys. złotych, bo też miał spowodować wypadek drogowy. Mężczyzna rzekomo zniszczył dwa samochody… 85-latka nie dała się nabrać i również o sprawie powiadomiła policję. A do komendy w podobnych sprawach dzwonili też mieszkańcy osiedla Korfantego.

Ostrzegamy: nie dajcie się „złowić” oszustom. Bądźcie czujni, ostrzegajcie też osoby starsze i samotne, bo to one najczęściej padają ofiarą złodziei.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj