Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszustwo na BLIK: Policjanci zatrzymali 29-latka, który wyłudzał pieniądze

Facebook Twitter

Oszustwo na BLIK to metoda po którą bardzo często sięgają oszuści. W Rybniku policjanci zatrzymali 29-latka, który w ten sposób oszukiwał mieszkańców regionu.

Ojciec zostawił syna w aucie

Oszustwo na BLIK to jedna z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rybniku właśnie zatrzymali przestępcę, który specjalizował się w oszustwach na BLIK. W ten sposób wszedł w posiadanie przynajmniej 5000 złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

29-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego działał na terenie województwa śląskiego. Mężczyzna najpierw włamywał się na konta osób na jednym z portali społecznościowych, a następnie podszywał się pod nie i w ich imieniu prosił „znajomych” o przesłanie określonej kwoty za pomocą aplikacji BLIK. Po otrzymaniu kodu wypłacał pieniądze z bankomatów. W ten sposób wyłudził i wypłacił minimum 5000 złotych

mówi st. asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku.

Rybniccy policjanci w dalszym ciągu pracują nad odnalezieniem wszystkich ofiar oszusta. Nie wykluczają działania innych osób, które mogły uczestniczyć w tym procederze. Sprawa jest rozwojowa, a skala oszustwa może być większa.

Mieszkaniec powiatu rybnickiego został objęty dozorem policyjnym. Zastosowano także wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy! Kiedy ktoś prosi o kod BLIK:

  • Nie należy działać pochopnie. Najlepiej skontaktować się z tą osobą.
  •  Zawsze należy sprawdzić, komu wysyłamy kody do płatności mobilnych.
  •  Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom.

W każdej tego typu sytuacji należy zachować ostrożność. Pamiętajmy o przekazywaniu informacji i ostrzeganiu osób bliskich. Każdy z nas może stać się potencjalną ofiarą oszusta.

Zawsze, gdy mamy wątpliwość, czy osoba po drugiej stronie słuchawki lub monitora to faktycznie właściwa osoba, albo przypuszczamy, że ktoś chce nas w ten sposób oszukać, należy to zgłosić pod numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj