Park Jordanowski powstaje w Radlinie. Jak idzie postęp prac?
W Radlinie powstaje Park Jordanowski. W ramach inwestycji są już ścieżki, energooszczędne oświetlenie, jak również pierwsze elementy planowanego zielonego labiryntu.
W dolnej części parku, przy dawnym boisku, cały czas trwają prace związane z budową toru dla rolkarzy, budynku administracyjnego, jak również trybun na skarpie.
Park Jordanowski to projekt przekształcenia niewykorzystanych zielonych terenów w centrum Radlina na „central park”, czyli zieloną enklawę w samym sercu miasta. Zaplanowano ciąg ścieżek spacerowych, atrakcje sportowo-rekreacyjne, jak również część edukacyjno-historyczną, w górnej części, na terenie dawnej kopalni Reden. Całość inwestycji pochłonie ponad 11 milionów złotych, przy czym miasto pozyskało aż 9 mln zł dofinansowania ze środków krajowych. Planowany termin zakończenia prac do początek 2024 roku.
Nazwa parku pochodzi od Henryka Jordana (1842-1907), lekarza i społecznika, który był pionierem wychowania fizycznego na polskich ziemiach. Od jego nazwiska pochodzą „ogrody jordanowskie”, czyli parki wypoczynku dla dzieci i młodzieży, bogate w wątki edukacyjno-historyczne.
Więcej zdjęć:
Czytaj także:
- Radlin na czele gmin. Będą wspólnie starać się o tani prąd
- Rydułtowy: są pieniądze na 100 kolejnych instalacji fotowoltaicznych
- SM „Marcel”: Lokatorzy rezygnują z usług sprzątaczek. Część chce sama dbać o czystość