Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plac Radlińskich Olimpijczyków się zmienia. Wkrótce będzie tu zielono

Facebook Twitter

Plac Radlińskich Olimpijczyków nie był ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców - brakowało cienia, zieleni. Teraz to się zmienia.

Plac Radlińskich Olimpijczyków

Zmienia się plac Radlińskich Olimpijczyków. Centralne miejsce w mieście przechodzi obecnie liffting, a teraz w świetle pierwszych, wiosennych promieni słonecznych, wygląda coraz ciekawiej.

Powoli już ukazuje swój przyszły wygląd – ze zdecydowanie większą ilością przestrzeni zielonych, z opływowymi kształtami przyszłych ścieżek, z toaletami, ze zjazdem dla wózków, strefą ogólną, strefą placów zabaw, strefą urządzeń interaktywnych oraz ze strefą food trucków. Pojawią się jeszcze nowe urządzenia dla najmłodszych, olimpijska ławka czy brama z sercem…

-zapowiadają radlińscy urzędnicy.

Przypomnijmy. Plac zmienia swoje oblicze w związku z wielką akcją odbetonowania tego miejsca. Wcześniej mieszkańcy podnosili, że główny plac pozbawiony jest zacienionych miejsc, nie jest miejscem przyjaznym do wypoczynku – szczególnie w okresie letnich upałów. Teraz ma się tam pojawić zdecydowanie więcej zieleni, naturalnych ścieżek, a zniknął niemal cały beton i wysłużona kostka brukowa.

Zmiany na placu to część większego projektu pod nazwą „Dobry klimat dla Radlina”. To już drugi etap projektu. W pierwszym, rozpoczęto budowę Parku Jordanowskiego. Drugi polega na zmianach na pl. Radlińskich Olimpijczyków i budowie nowej drogi rowerowej zielonymi terenami od ul. kard. Kominka do ul. Kostki-Napierskiego. Na te zadania (plac i droga rowerowa) miasto pozyskało 4 950 000,00 zł dofinansowania ze środków zewnętrznych. Na realizację inwestycji wykonawca ma 15 miesięcy. Planowe zakończenie inwestycji to sierpień 2024.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj