Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Patrole na dwóch kółkach w cieszyńskiej komendzie

Facebook Twitter

W miniony weekend po raz pierwszy policjanci na rowerach patrolowali głównie teren Dzięgielowa. Podczas służby zadbali o bezpieczeństwo osób uczestniczących w 70. Tygodniu Ewangelizacyjnym. Grupa rowerowa będzie działała do końca lata. 

Policjanci będą pełnili służbę przede wszystkim w rejonie miejsc rekreacyjnych, takich jak parki, zbiorniki wodne, lasy oraz oczywiście przy trasach rowerowych. Mundurowych będzie można spotkać w miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione bądź mocno niewygodne. Do dyspozycji cieszyńskiej komendy są 4 jednoślady.

Co warto wiedzieć o patrolach rowerowych?

Stróże prawa z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie granatową. Podobnie jak w innych przypadkach, na ramionach policjanci mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu są krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowej z daszkiem mundurowi wyposażeni są w kaski rowerowe. Istotna informacja jest też taka, że policjanci grupy rowerowej, będą pełnić tzw. służbę patrolową, czyli będą reagować na przestępstwa i wykroczenia oraz podejmować interwencje, nakładać mandaty i pouczać sprawców wykroczeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022