Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Paweł Piotr Reszka gościem WCK

Facebook Twitter

Pisze oszczędnie, solidnie. Pyta, nie ocenia, wywołuje refleksje. Z Pawłem Piotrem Reszką, bo o nim mowa, dziennikarzem i reportażystą, finalistą prestiżowej nagrody Nike 2020, będzie okazja spotkać się w Wodzisławskim Centrum Kultury już w środę, 4 listopada o godzinie 19:00. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury w partnerstwie z Biblioteką Śląską w Katowicach.

Publiczność będzie mogła uczestniczyć w spotkaniu z autorem w ramach kolejnej odsłony wydarzenia „COOLturalny gość WCK” zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem transmisji online. Za reporterską dojrzałość, śmiałość i styl Paweł Piotr Reszka sukcesywnie zyskuje uznanie. Za odbijającą się szerokim echem książkę „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota” znalazł się w ścisłym gronie siedmiorga finalistów nagrody Nike 2020, zaś niedawno otrzymał kolejną, bo trzecią już nominację do Nagrody Grand Press. Jest laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Na co dzień współpracuje z redakcją „Dużego Formatu”. Jego zbiór reportaży „Diabeł i tabliczka czekolady” stał się inspiracją inscenizacji.

Tym razem proponujemy spotkanie autorskie z tegorocznym finalistą Nagrody Literackiej Nike, które z pewnością będzie rarytasem dla miłośników reportażu. Razem z Biblioteką Śląską dajemy możliwość kontaktu z jednym z najbardziej cenionych i utalentowanych polskich reporterów. Spotkanie odbędzie się z udziałem widowni i na żywo w internecie, co pozwoli na udział w nim szerokiej publiczności

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują jednak bezpłatne wejściówki, jakie odebrać można w kasie WCK, która czynna jest na godzinę przed każdym wydarzeniem/seansem, zaś specjalnie dla seniorów – w każdy czwartek, między godziną 10:00 a 12:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022