Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PGG: Na razie nie trzeba wstrzymywać wydobycia

Facebook Twitter

W Polskiej Grupie Górniczej słyszymy, że na razie nie ma konieczności wstrzymywania wydobycia. Tam na bieżąco analizuje się sytuację w kopalniach. Nie ma także konieczności przeprowadzenia badań przesiewowych wśród pracowników.

Fot. pgg.pl

Dynamika zakażeń i zachorowań w spółce jest znacznie mniejsza niż w szczytowym momencie pierwszej fali zakażeń na przełomie maja i czerwca.

Nowe infekcje mają wyraźnie rozproszony charakter. Nie dochodzi do niebezpiecznej transmisji zakażeń wewnątrz firmy, a w żadnym z oddziałów spółki nie zaobserwowano powstawania groźnych ognisk epidemicznych Covid 19. Bezpośrednie kontakty pracowników między sobą, a także klientami spółki zostały ograniczone do absolutnego minimum. Wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w budynkach w czasie przemieszczania się lub przebywania poza stałym stanowiskiem pracy. Dla pracowników administracji wprowadzono tryb pracy zdalnej (home office) lub pracy rotacyjnej. Polecono także zwiększyć częstotliwość dezynfekowania pomieszczeń. Powrót do pracy po absencji, w razie wywiadu epidemicznego mogącego wskazywać na jakiekolwiek ryzyko, poprzedzony zostanie wykonaniem testów na obecność koronawirusa.

Szefowie sztabów kryzysowych i jednostek organizacyjnych firmy zobowiązani zostali m.in. do prowadzenia szczegółowego monitoringu zakażeń i współpracy z nadzorem sanitarnym.

Wszystkie możliwe środki zapobiegawcze stosowane są bez przerwy zarówno pod ziemią w kopalniach, jak i na powierzchni zakładów oraz w administracji (w absolutnej większości skierowanej teraz do pracy w trybie zdalnym)

– informuje spółka.

Łącznie we wszystkich kopalniach i oddziałach PGG S.A. infekcję przechodzi obecnie ponad 340 osób, na 40 tys. zatrudnionych w całej spółce. Od początku pandemii liczba wyzdrowień w PGG S.A. osiągnęła już 3396 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj