Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pierwsza Dama Agata Duda odwiedziła uczniów w jednej z rybnickich szkół

Facebook Twitter

Śpiewając piosenkę "Szła dzieweczka do laseczka", wyruszyła by poznać Niedobczyce. Po drodze musiała poradzić sobie z zadaniami związanymi z naszym regionem i tradycją. Pierwsza Dama wzięła udział między innymi w szkubaniu pierza.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła uczniów z Zespołu Szkół numer 5 w Rybniku. Jej wizyta to odpowiedź na 170 listów, które otrzymała od dzieci z tej dzielnicy, biorących udział w projekcie T:RAF do Niedobczyc:

„…bo do nich też trafiły listy z Niedobczyc” – mówił Mirosław Górka, autor projektu. Spora grupa uczniów zdecydowała się jednak napisać kilka słów do Pierwszej Damy:

– mówi Bożena Paczuska, polonistka w Zespole Szkół nr 5 w Rybniku-Niedobczycach. Pomysł gry terenowej wyszedł od samej Agaty Dudy:

O czym młodzież pisała do Pierwszej Damy?

Uczniowie niedobczyckiej szkoły świadomie wybrali Agatę Dudę jako adresatkę swoich listów, choć do końca nie wierzyli, że ich odwiedzi:

Agata Kornhauser-Duda przez 17 lat była nauczycielką, dlatego zwróciła uwagę na inicjatywę uczniów z Niedobczyc. Wspólnie dobrze się bawili:

Ojciec Pierwszej Damy pochodził z Gliwic, a babcia z Chorzowa, więc Agata Duda ma śląskie korzenie:

Wizycie Agaty Kornhauser-Dudy w Niedobczycach przyglądała się Monika Sokołowska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj