Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy komiks o Rybniku

Facebook Twitter

Już jest pierwszy komiks o Rybniku. Wydany na kredowym papierze w dużym formacie w ilości 1000 sztuk. W roli głównej Szczybny szczupok, czyli srebrny szczupak z zapomnianą historią Rybnika. Tekst napisał Krzysztof Oleś, a zilustrował go Konrad Gontarczyk.

Jeden z pierwszych egzemplarzy komiksu trafił do rąk naszego reportera Arkadiusza Żabki.

Znajdziemy Rybnik, którego- wydaje mi się- nie widzimy na co dzień. Elementy, które są jakoś tam opisane historycznie, znajdziemy źródła pewnych elementów funkcjonujących w Rybniku, chociażby herbu. Znajdziemy fragment historii, ale zobaczymy też Rybnik przedstawiony bardziej magicznie, jako miejsce niesamowite. Leje się krew, bywa strasznie, bywa wesoło. Chyba nikt nie będzie się nudził, czytając ten komiks.

Krzysztof Oleś ma nadzieję, że historia przedstawiona w komiksie zainspiruje rybniczan, do budowy w przyszłości osady rybackiej tuż obok zbiornika Pniowiec:

Chcemy, żeby ta opowieść przede wszystkim funkcjonowała, żeby zainteresowała ludzi czasami najdawniejszymi i żeby otworzyć drogę do powstania osady rybackiej, która będzie miejscem, w którym będzie można poczuć to, co teraz będzie można poczuć w komiksie.

Komiks jest dostępny w rybnickich księgarniach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj