Pierwszy sparing GKS-u Jastrzębie. GKS Katowice wygrywa 2:1

Pierwszy sparing rozegrali przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze GKS-u Jastrzębie. Sobotni (22.01.) mecz przeciwko ligowemu rywalowi, GKS-owi Katowice przegrali 1:2. Wszystkie gole padły w drugiej części gry.

Jastrzębianie objęli prowadzenie w 52 minucie po strzale testowanego zawodnika, Daniela Stanclika. Później do ich bramki dwukrotnie trafił Patryk Szwedzik. Jak spotkanie kontrolne oceniał trener GKS-u Jastrzębie?

Grzegorz Kurdziel: Najbardziej niezadowolony jestem z rezultatu, natomiast jestem zadowolony z wielu elementów nad którymi pracowaliśmy w tym tygodniu. Wiadomo, że GKS gra innym systemem niż my i kilka zespołów preferuje takie ustawienie. Przygotowujemy się do ligi, nie przygotowywaliśmy się absolutnie do sparingu i te założenia przeciwsko systemowi będziemy chcieli wdrażać.

Dziś (24.01.) zespół wyjeżdża na tygodniowy obóz do ośrodka w Kamieniu. Jak drużyna przepracuje ten okres?

Grzegorz Kurdziel: Na pewno będzie intensywny tydzień, rozegramy dwa sparingi, zaplanowane są codziennie dwa treningi, na pewno też będziemy mieli okazję żeby się poznać, możemy przeprowadzić kilka odpraw taktycznych i w ten sposób będziemy się przygotowywali w trakcie obozu.

A pierwszy mecz sparingowy podczas obozu w Kamieniu zespół rozegra w środę (26.01.) rywalem będzie Unia Racibórz.

22 stycznia, Katowice, godz. 12:30, GKS Katowice – GKS Jastrzębie 2:1 (0:0)

0:1 – Daniel Stanclik 52’
1:1 – Patryk Szwedzik 54’
2:1 – Patryk Szwedzik 64’

GKS Jastrzębie (I połowa): Grzegorz Drazik – Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin, Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler, Łukasz Gajda, Farid Ali, Nataniel Wybraniec, Jakub Kasperowicz, Konrad Handzlik, Marek Fabry.

GKS Jastrzębie (II połowa): Mikołaj Reclaf (62. Oskar Natorski) – Szymon Zalewski, Mateusz Słodowy, Michał Rutkowski, Dawid Witkowski, Filip Łukasik, Grzegorz Gulczyński, Wojciech Łaski, Kamil Jadach, Miłosz Misala, Daniel Stanclik.