Pierwszy sparing Jastrzębskiego Węgla. Zwycięski!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali wczoraj (17.09.) we własnej hali, w pierwszym meczu kontrolnym, MKS Będzin 3:1. Piąty dodatkowo rozegrany set wygrali goście. Oba zespoły nie wystąpiły w pełnych składach.

W zespole Jastrzębskiego Węgla zabrakło zawodników występujących na Mistrzostwa Europy i kontuzjowanego Jakuba Buckiego, dlatego szansę gry dostali zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Dobrze, że zaczęliśmy już mecze kontrolne – cieszył się po spotkaniu przyjmujący zespołu z Jastrzębia, Tomasz Fornal:

To był pierwszy taki sparing, który pokazuje nam, mniej więcej, w jakim jesteśmy miejscu w okresie przygotowawczym. Przez ostatnie trzy tygodnie ciężko trenujemy, obciążenia na siłowni są spore, tych treningów jest bardzo dużo i może jeszcze zgranie, które prezentujemy, nie jest jeszcze na tym poziomie, który byśmy chcieli, ale spokojnie, to jest dopiero pierwszy sparing. Jesteśmy w połowie okresu przygotowawczego, więc jeszcze wszystko przyjdzie, ale fajnie, że ten pierwszy sparing wygrany (…).

Z wygranej cieszył się także inny nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Dominik Depowski:

Fajne emocje, po takiej przerwie rozegrać taki mecz, to gdzieś tam na pewno utkwi w głowie, bardzo się cieszymy, że mogliśmy wygrać to spotkanie. Przyszło wielu kibiców, więc na pewno też im sprawiliśmy miła niespodziankę. Teraz wkraczamy w taki okres, że praktycznie, będą same sparingi, same turnieje, więc tych meczów kontrolnych będzie coraz więcej. Będziemy się zgrywać na boisku i eliminować te błędy, które teraz są (…).

Jastrzębski Węgiel zaplanował kolejny sparing już jutro (19.09.). We własnej hali będzie podejmował tym razem GKS Katowice, początek o 16.30.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:22). Dodatkowy set: 18:25.

Jastrzębski Węgiel: Walczak, Margarido, Szalacha, Gladyr, Depowski, Fornal T., Popiwczak (libero) oraz Gruszczyński, Szwed, Hain, Rusek (libero), Czyżowski

MKS Będzin: Faryna, Buczek, Gunia, Dryja, Fornal J., Superlak, Potera (libero) oraz Sobański, Superlak, Ratajczak, Schmidt, Macheta (libero)