Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy weekend w Beskidach po poluzowaniu obostrzeń. Kilkanaście interwencji cieszyńskiej policji

Facebook Twitter

Za nami pierwszy weekend w Beskidach po poluzowaniu obostrzeń. Jak wiecie od piątku (12.02.) otwarte zostały stoki, hotele i pensjonaty. Mogą one przyjmować gości, warunkiem jest maksymalnie 50% obłożenie obiektu.

Zniesienie obostrzeń i piękna pogoda sprawiły, że turyści tłumnie ruszyli w góry. Spory ruch na drodze spowodował kilkanaście interwencji policji. Funkcjonariusze odnotowali 12 kolizji, zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców i dwóch kierowców z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Mówi oficer prasowy cieszyńskiej policji:

Krzysztof Pawlik: Te drogi są w remoncie, część dróg prowadzących do Wisły jak również sam natłok chętnych do wypoczynku na wolnym powietrzu powodowały to, że były spore utrudnienia wyjazdu z tych miejscowości, apelowaliśmy o to żeby przemyśleć wyjazd i niepotrzebnie nie tracić czasu na powrót.

Cieszyńscy policjanci skontrolowali także trzy lokale, po zgłoszeniach, że łamią pandemiczne obostrzenia:

Krzysztof Pawlik: Policjanci na zgłoszeniu nie potwierdzili nieprawidłowości w dwóch miejscach. W jednym miejscu potwierdzili, że posiłki są wydawane wewnątrz lokalu, była zgłoszona również interwencja dotycząca nieprzestrzegania noszenia maseczek, czyli zakrywania ust i nosa w sklepie – ta interwencja również nie została potwierdzona.

W przypadku lokalu, w którym posiłki były podawane w środku, prowadzona jest sprawa wyjaśniająca, policja poinformowała też o tym fakcie sanepid. Jak podkreśla Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej policji:

W ośrodkach narciarskich nie odnotowano żadnej interwencji w związku z reżimem sanitarnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021