Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy weekend wiosny. Z jaką pogodą?

Facebook Twitter

Minionej nocy o godzinie 3.50 przywitaliśmy astronomiczną wiosnę, a kalendarzową - rozpoczniemy w sobotę (21.03.). Pogoda nie patrzy w kalendarz, bo przed nami wyraźne ochłodzenie.

Kończący się tydzień przyniósł nam dużo słońca i temperaturę podchodzącą pod 20 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o wiosenne klimaty, to taki film dostaliśmy od naszego słuchacza.

Wiosna brzęczy w powietrzu

– napisał Jarek. Zobacz to:

A jaka pogoda przed nami?

Jak informuje IMGW- PIB w nocy z piątku (20.03.) na sobotę rozległy wyż znad Skandynawii ściągnie nad Polskę powietrze arktyczne. Oznacza to znaczne ochłodzenie: temperatura minimalna od -3°C na północy do 3°C na południu oraz opady – głównie w postaci deszcz ze śniegiem miejscami także śniegu.

W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej: do 15 cm. Nieprzyjemny, porywisty wiatr w obszarach podgórskich spowoduje zamiecie i zawieje śnieżne.

W sobotę przelotny śnieg lub deszcz ze śniegiem, jedynie na południowym wschodzie deszcz. Na południu opady miejscami będą intensywniejsze, w obszarach podgórskich przybędzie kilka cm śniegu. W najcieplejszej porze od 3°C na północnym wschodzie do 6°C na zachodzie. Odczucie chłodu potęgował będzie porywisty wiatr, nad morzem w porywach do 60 km/h. Na południu kraju wystąpią zamiecie i zawieje śnieżne.

Niedzielny poranek będzie mroźny. W kotlinach górskich spadek temperatury do -10°C, na południu i północnym wschodzie -5°C, na pozostałym obszarze od -3°C do -1°C, a nad morzem około 2°C. W dzień słonecznie, ale chłodno. Temperatura maksymalna w całym kraju od 3°C do 5°C. Słabe, przelotne opady śniegu wystąpią jedynie na północnym wschodzie oraz Pomorzu Gdańskim.

Początek przyszłego tygodnia nadal słoneczny, ale z mroźnymi nocami

– zapowiadają specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj