Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijana matka z Jastrzębia jechała autem po córkę. Ile wydmuchała?

Facebook Twitter

Chciała tylko odebrać córkę... Pijana matka z Jastrzębia jechała po 6-latkę do koleżanki, mając pół promila alkoholu we krwi.

Kursantka nauki jazdy pod wpływem alkoholu, Pijana matka z Jastrzębia może nawet stracić prawa rodzicielskie

Jastrzębscy policjanci  interweniowali na jednym z osiedli, gdzie pijana matka z Jastrzębia jechała autem odebrać swoją córkę, mając we krwi pól promila alkoholu. Kobieta może mieć ograniczone prawa rodzicielskie, o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Do tej sytuacji doszło w minioną niedzielę. Jastrzębscy policjanci otrzymali informację, iż matka, po odbiór 6-letniego dziecka od sąsiada zgłosiła się, będąc pod wpływem alkoholu.

Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, zastali kobietę, która właśnie przyjechała i zaparkowała swój pojazd. Mundurowi od kobiety wyczuli woń alkoholu. Jastrzębianka przyznała się, że z uwagi na ulewny deszcz, wsiadła i pojechała kilkadziesiąt metrów dalej, aby odebrać córkę od sąsiadów

-mówi st. asp. Halina Semik, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przebadali 34-latkę alkomatem. Okazało się, że w miała go w organizmie prawie pół promila. O dalszym losie nieodpowiedzialnej matki zadecyduje teraz sąd.

Przypominamy, że obowiązek zapewnienia dzieciom właściwej opieki spoczywa właśnie na ich rodzicach i opiekunach. W przypadkach skrajnej nieodpowiedzialności sądy mogą nawet ograniczyć prawa rodzicielskie. Gdy okaże się dodatkowo, że zdrowie lub życie dziecka jest zagrożone, prowadzone jest też postępowanie karne. Rodzicom lub opiekunom grozi wtedy kara nawet do 5 lat więzienia

-przestrzegają mundurowi.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023