Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany rowerzysta w Jastrzębiu. A miał zapłacić tylko za brak światła…

Facebook Twitter

Pijany rowerzysta w Jastrzębiu wpadł, bo jechał jednośladem bez lampy. Teraz musi wysupłać tysiąc złotych na mandat, bo okazało się, że jechał "na podwójnym gazie".

Pijani kierowcy

Pijany rowerzysta w Jastrzębiu: miejscowi mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę jednośladu, bo ten nie miał światła. W czasie kontroli okazało się jednak, że mężczyzna miał na sumieniu coś więcej. Zamiast mandatu za brak lampki, kierowca musi teraz zapłacić znacznie więcej.

Jastrzębscy policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają rowerzystów, kontrolują wyposażenie jednośladów, stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz pochodzenie roweru.  I tak samo było tym razem. Podczas jednej z kontroli rowerzysty, jastrzębskim mundurowym na pierwszy rzut oka rzuciło się brak obowiązkowego wyposażenia rowerów, a mianowicie  wymaganego oświetlenia w porze nocnej.

W trakcie legitymowania mundurowi wyczuli woń alkoholu od kontrolowanego mężczyzny. Po przebadaniu okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. 23-letni mieszkaniec Jastrzębia – Zdroju, miał 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024