Piłkarki ręczne MTS-u Żory pożegnały się ze swoimi kibicami w tym sezonie zwycięstwem

W ostatnim meczu przed własną publicznością żorzanki pokonały w minioną sobotę (07.05.) SPR Olkusz 28:26. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało jednak ich wygranej bowiem przegrywały 10:15. Dopiero w końcówce meczu MTS wyszedł na prowadzenie, a dwie decydujące bramki zespół zdobył w ostatniej minucie meczu.

Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Zuzanna Mikosz, która rzuciła 10 bramek. Wygrana niewiele zmienia w sytuacji jej drużyny, która na dwie kolejki przed końcem sezonu nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B 1-szej ligi. Prowadzi Ruch Chorzów, który prawdopodobnie awansuje do baraży i powalczy o awans do Superligi. Zespół z Żor zagra jeszcze dwa wyjazdowe spotkania z UKS-em 9-tką Legnica i Cracovią.