Piotr Kuczera na podium w Perth. Dżudoka wywalczył kolejnych 350 punktów do rankingu olimpijskiego

Dobry występ rybnickiego dżudoki Piotra Kuczery w Australii. Po nieudanych mistrzostwach Europy zawodnik klubu Kejza Team z powodzenie wystartował w zawodach Oceania Open w Perth.

Piotr Kuczera

Piotr Kuczera w Perth

Rywalizujący w kategorii do 100 kilogramów Kuczera zajął trzecie miejsce. Najpierw wygrał trzy walki z rywalami z Bułgarii, Turcji i Serbii. W walce o finał rybniczanin musiał jednak uznać wyższość brazylijczyka Leonardo Goncalvesa, który ostatecznie został zwycięzcą całego turnieju. W repasażach pokonał Louisa Mai z Niemiec i zdobył brązowy medal. Dzięki temu rybnicki dżudoka wywalczył kolejnych 350 punktów do rankingu olimpijskiego. Turniej w Australii jest traktowany jak impreza z cyklu Grand Prix.