Dżudocy z Rybnika wywalczyli medal na Mistrzostwach Polski młodzików

Młodzi dżudocy z Rybnika o medale w krajowym czempionacie walczyli w swoim mieście - na hali w Boguszowicach.

Jeden medal zdobyli rybniccy judocy na mistrzostwach Polski młodzików jakie w miniony weekend dobyły się w hali w Boguszowicach. Na drugim stopniu podium stanęła Daria Chowaniec z Kejza Team Rybnik. Startująca w wadze do 70  kilogramów zawodniczka wygrała pewnie trzy walki ale w finale musiała uznać wyższość Mileny Marek z UKS-u 10 Bydgoszcz. Nie wykorzystał swojej szansy natomiast klubowy kolega Darii, Miłosz Kowalski (42 kg) który, wprawdzie wygrał walkę o brązowy medal, ale ostatecznie został zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie. Dodajmy, że w dwudniowych zawodach w Boguszowicach brało udział ponad 400 młodych dżudoków z całego kraju.