Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera w Radiu90: System kontroli parkingów ma być szczelny

Facebook Twitter

Wydajemy wojnę parkującym na dziko - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

System kontroli ma być bardziej szczelny, podrożeje także parkowanie w pasie drogowym z 2 do 3 złotych:

To jest dobra wiadomość z punktu widzenia strategii mobilności miejskiej i projektu porządkowania stref parkingowych w mieście Rybniku. Rzeczywiście, będziemy mocno przekonywać w tym elemencie finansowy, aby po pierwsze używać parkingów miejskich, czyli zostawiać samochód w jednym miejscu, a nie krążyć po mieście. Po drugie, wojnę wypowiadamy tym, którzy parkują na dziko. Te miejsca będą zabezpieczone tak, aby nie szło na nie wjechać. Straż Miejska będzie konsekwentna w tym wszystkim.

Zlikwidowane mają zostać miejsca parkingowe między innymi przy ulicy Chrobrego, gdzie biegnie kontrapas dla rowerzystów. To skomplikowana operacja, ale prace trwają – mówi gospodarz miasta. Wszystko po to by skierować ruch samochodowy przede wszystkim na nowo otwarty parking wielopoziomowy, z którego korzystają póki co w większości młodsi kierowcy:

Starsze osoby chętniej parkują na starym parkingu, jakby obawiając się tego 'ślimaka’

Radio90:  Panie prezydencie, do póki będzie alternatywa w postaci tego parkingu klepiska, to ludzie będą korzystać z niego. Kiedy miasto postanowi zamknąć go i zrobić coś przyzwoitego, bo to  wstyd.

Przede wszystkim mówimy o całej strefie 'Rzeczna’ i tej koncepcji cały czas się trzymamy. Będziemy konsekwencji. To są bardzo duże inwestycje.  Bardzo mi się spodobał pomysł łąki miejskiej, to są duże polany ukwiecone w centrum miasta. Niektóre metropolie to realizują. Taki pomysł chwilowej, tymczasowej łąki w centrum miasta tez by mi się podobał.

A cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poniżej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022