Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budynek Górnika Radlin wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?

Facebook Twitter

Budynek Górnika Radlin wyburzony, a na jego miejscu powstanie wkrótce nowoczesny budynek multi-sportowy, a tuż obok częściowo kryta trybuna.

Budynek Górnika Radlin wyburzony. W jego miejsce powstanie nowoczesny budynek multi-sportowy

Budynek Górnika Radlin wyburzony. Co nowego powstanie w tym miejscu?

Stary budynek Górnika Radlin znika z krajobrazu miasta. Ruszyło wyburzanie obiektu przy ul. Odległej – miejsca, w którym niemal od zawsze swoje zaplecze miał klub sportowy. Niebawem powstanie tu nowoczesny budynek multi-sportowy, a naprzeciw nowoczesna, częściowo kryta trybuna dla kibiców, na ponad 650 miejsc, podzielona na sektory. Będą miejsca przygotowane z myślą o osobach dla niepełnosprawnych.

W nowym obiekcie zaplanowano miejsca na szatnie, w tym osobne szatnie sędziowskie, łazienki, salę odpraw, pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenia administracyjne, toalety ogólnodostępne, ale również salę do ćwiczeń sportów walki, wraz z zapleczem. Pojawi się także osobna sala z tarasem od strony boiska treningowego, gdzie rodzice będą mogli obserwować grę swoich pociech. Na inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie z Polskiego Ładu.

FOT. UM Radlin

FOT. UM Radlin

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024