Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plakaty wyborcze zalewają przestrzeń. Nie wieszaj banerów polityków gdzie popadnie

Facebook Twitter

Plakaty wyborcze tylko tam, gdzie jest na to zgoda. W Pawłowicach urzędnicy przypominają o przepisach, które jasno określają zasady rozwieszania banerów i haseł wyborczych na ulicach naszego regionu.

Wybory 2023

Plakaty wyborcze tylko tam gdzie można

Nie wolno tego robić bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości. W Pawłowicach na terenie placówek oświatowych obowiązuje całkowity zakaz umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, a te przepisy nie zawsze są przestrzegane.

Pawłowiccy urzędnicy ostrzegają, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, a materiały reklamowe nie zostaną usunięte natychmiast, powiadomiona zostanie policja, która może nałożyć grzywnę. Właściciel obiektu sam może usunąć plakat, ale tak, by nie został uszkodzony. Usunięte materiały muszą zostać oddane partii lub komitetowi wyborczemu. Warto dodać, że w Pawłowicach są miejsca przeznaczone na bezpłatne umieszczanie zarówno urzędowych obwieszczeń wyborczych, jak i plakatów wszystkich komitetów.

Z apelem zwraca się także Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach:

 Apelujemy do komitetów wyborczych o nie umieszczanie plakatów wyborczych w obrębie skrzyżowań, na znakach drogowych i w sposób ograniczający widoczność kierowcom oraz pieszym.

Aby uzyskać zgodę na wywieszenie materiałów wyborczych na terenie zarządzanym przez ZDW należy wystąpić o zgodę. Formularz TUTAJ. 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023