Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory samorządowe 2024: Policja mówi – było spokojnie

Facebook Twitter

To były bardzo spokojne wybory w naszym województwie - podsumowuje śląska policja. Mundurowi jak zawsze czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym w okresie wyborczym.

Nowa metoda oszustów,
fot. Policja Cieszyn

Było spokojnie, ale interwencje oczywiście się zdarzały

– mówi rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, Sabina Chyra-Giereś.

 Sabina Chyra-Giereś: Od północy w sobotę do poniedziałku do godziny szóstej przyjęliśmy sześć zgłoszeń dotyczących popełnienia przestępstw polegających na kradzieży banerów wyborczych, zniszczeniu banerów wyborczych. Trzy przypadki dotyczyły zniszczenia karty wyborczej w Myszkowie, w Kłobucku i w Tychach oraz jedno dotyczyło odstąpienia innej osobie przed zakończeniem głosowania niewykorzystanej karty do głosowania. To działo się w Zawierciu.

Policjanci otrzymali także informacje o ponad 70-ciu wykroczeniach, część dotyczyła wyborów.

 Sabina Chyra-Giereś: Zgłoszenia dotyczyły głównie uszkodzenia plakatów, banerów wyborczych, usunięcia plakatów, rozwieszenia plakatów, umieszczenia ich bez zgody zarządcy budynku. Jedno zgłoszenie dotyczyło złamania ciszy wyborczej przez kierującego samochodem oklejonym wizerunkiem jednego z kandydatów, a kolejne zaparkowanie oklejone samochodu z wizerunkiem kandydata przed lokalem wyborczym. Przyjęliśmy również kilka zgłoszeń dotyczących umieszczenia treści mającej charakter agitacji wyborczej na portalach społecznościowych.

W dwóch przypadkach odwołano także nietrzeźwych członków komisji wyborczych. W ich miejsce powołano nowe osoby. Nie było incydentów, które mogłyby zakłócić przebieg wyborów – kończy Sabina Chyra-Giereś.

Wybory samorządowe 2024
zobacz serwis Radia 90 poświęcony głosowaniu 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024