Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po długiej przerwie ruszają ,,Podróże w Nieznane w Żółtym Młynku”

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na ,,Podróże w Nieznane w Żółtym Młynku'', które zostały wznowione po trzymiesięcznej przerwie.

Konno po Jedwabnym Szlaku - fot. Jacek Jasiński

2 czerwca 2020 o godzinie 19.00 – Prezentacja Jacka Jasińskiego pt. ,, W cieniu Jedwabnego szlaku – konno po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji centralnej”.

Jedwabny Szlak… Kiedy zetknąłem się z nim pierwszy raz? Nie pamiętam, zapewne w podstawówce na lekcjach historii, a może geografii. Nie ważne, dawno. To słowo od zawsze, od kiedy sięgam
pamięcią wywołuje we mnie niepohamowany niepokój, pragnienie rzucenia w diabły wygodnego życia i włóczenia się. Droga wiodąca przez setki kilometrów pustyń, bezdroży, niebotycznych gór, prastarych miast, kwitnących oaz. Wschód…Kaukaz, Persja, Azja Centralna… Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Uzbekistan, Kirgizja, Kazachstan. Nie pamiętam ile wypraw zorganizowałem tam od czasu kiedy pierwszy raz wyjechałem autostopem w podróż w kierunku Indii.

Konno po Jedwabnym Szlaku – fot. Jacek Jasiński

Prezentacja którą przedstawię będzie zaledwie ułamkiem wspomnień z moich wypraw – głównie konnych, ale także pieszych, autostopowych i 4×4 o krajach położonych w cieniu Jedwabnego Szlaku.

– informuje Jacek Jasiński.

Konno po Jedwabnym Szlaku – fot. Jacek Jasiński

Jacek Jasiński – rocznik ’73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po krajach leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Hoduje konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolną chwilę między zagranicznymi podróżami, odkrywając na ich grzbietach uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych pięknych rejonów Polski.

Konno po Jedwabnym Szlaku – fot. Jacek Jasiński

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na obostrzenia wprowadzono limit miejsc. Rezerwacji na spotkanie można dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć również ze sobą maseczkę (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021