Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po kontroli policyjnych działań w rybnickim klubie. Jak brzmi oświadczenie policji?

Facebook Twitter

Nie było użycia gazu pieprzowego. To wniosek z oświadczenia policji w sprawie interwencji w jednym z klubów w Rybniku. Przeprowadzono czynności kontrolne, po działaniach przy ulicy Wiejskiej, w sobotę, 30 stycznia.

Na razie nic nie potwierdza użycia gazu pieprzowego w czasie interwencji. Jak podkreślają mundurowi, cały czas jednak czekają na nagrania z tego wieczoru. Można je przesyłać do rybnickiej komendy lub skontaktować się z rzecznikiem prasowym.

Oświadczenie rybnickiej policji:

W dniu 30.01.2021 roku, jeden z rybnickich lokali przy ulicy Wiejskiej w Rybniku był otwarty, pomimo obowiązującego zakazu. Decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego lokal został zamknięty ze skutkiem natychmiastowym. W asyście policjantów, osoby będące w środku klubu opuściły lokal. Zarówno w mediach społecznościowych, jak i na różnego rodzaju portalach internetowych pojawiły się nieprawdziwe informacje, jakoby policjanci wewnątrz lokalu mieli użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego. Pomimo zapewnień wielu osób o posiadaniu nagrań z rzekomym użyciem RMG, do chwili obecnej nie otrzymaliśmy takich filmów. W związku z powyższym, po raz kolejny, Komenda Miejska Policji w Rybniku informuje, że wewnątrz lokalu policjanci nie używali gazu.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich osób, które posiadają nagrania z wnętrza lokalu, o przesłanie ich lub osobiste dostarczenie do Oficera Prasowego rybnickiej komendy celem wnikliwej analizy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021