Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po pijaku skradł samochód

Facebook Twitter

Żorscy stróże prawa zatrzymali wczoraj (07.12.) w pościgu 37-letniego złodzieja, który ukradł samochód. Mężczyzna był kompletnie pijany, a przestępstwa dopuścił się w czasie gdy obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Podczas ucieczki 37-latek porzucił samochód w rejonie węzła drogowego i uciekał pieszo w zarośla.

Wczoraj (07.12.) po godzinie 8.00 oficer dyżurny żorskiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży samochodu, do której doszło w rejonie osiedla Powstańców Śląskich. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów, którzy ustalili, że do przestępstwa doszło chwilę wcześniej, gdy właściciel samochodu rozpakowywał przywieziony do sklepu towar. Jak się okazało, złodziej wykorzystał jego chwilową nieuwagę i otwarte drzwi.

W pewnym momencie policjanci, prowadząc jeszcze rozmowę z pokrzywdzonym, zauważyli, że nieopodal przemieszcza się pojazd odpowiadający opisowi podanemu przez właściciela. Błyskawicznie ruszyli w jego stronę i nakazali kierowcy zatrzymanie się do kontroli. Ten niestety nie zareagował i z piskiem opon odjechał w kierunku Alei Armii Krajowej. Mundurowi podjęli za mężczyzną pościg i prowadzili go aż do węzła drogowego na ulicy Wodzisławskiej, gdzie złodziej porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo w zarośla.

Kilkadziesiąt sekund później policjanci zatrzymali przestępcę, którym okazał się znany im 37-letni mieszkaniec Żor. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, 37-latka obowiązywał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Odpowie za kradzież pojazdu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj