Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po siedem kursów w obie strony. Nowe połączenie z Rybnika do Wilczy

Facebook Twitter

Siedem kursów w jedną stronę, siedem w drugą. Od dziś (7.02.) nowe połączenie z Rybnika do Wilczy, do centrum przesiadkowego. Linia nr 34 z Rybnika do Wilczy to efekt porozumienia międzygminnego pomiędzy prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą i wójtem Pilchowic, Maciejem Gogullą.

mat.prasowe MZK

Rozmawialiśmy z Łukaszem Kosobudzkim, dyrektorem Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku:

Łukasz Kosobudzki: Uruchamiamy nowe połączenie w kierunku Pilchowic, dokładnie do nowo wybudowanego centrum przesiadkowego w Wilczej. Siedem kursów w jedną stronę, siedem w drugą, konsultowane z gminą i dostosowane do postulatów pasażerów, tam będzie przesiadka również na inne linie, jest skomunikowanie. Porozumienie jest zawarte na rok, bo prawo tego wymagało.

Nowa linia pozwoli także pasażerom części dzielnic dostać się do centrum Rybnika

– dodaje Łukasz Kosobudzki:

Łukasz Kosobudzki: Pozwoliło to na wzbogacenie oferty m. in. na Ochojcu, Golejowie czy Rybnickiej Kuźni i dzięki temu również mamy dobrą ofertę na pozostałych liniach i ta częstotliwość pojawienia się autobusu w tych miejscach, o których mówiłem, jest już atrakcyjna i pasażerowie mogą dojechać do centrum miasta do Placu Wolności, bo linia kursuje z Wilczej na Plac Wolności przez dworzec autobusowy.

Rybnik płacić będzie za kilometry wykonane na swoim terenie, gmina Pilchowice na swoim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022