Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podał fałszywe dane, bo obawiał się, że jest poszukiwany

Facebook Twitter

Oszukać policjantów w Żorach próbował 49-latek. Zamiast swoich danych osobowych podał dane należące do znajomego tyle, że ten odbywał właśnie karę pozbawienia wolności. Mundurowi nie dali się zwieść i ustalili kim naprawdę jest mężczyzna.

Fot.pixabay.com

Do zdarzenia doszło wczoraj (4.03.) nad ranem. Na jednym z osiedli policyjny patrol zauważył zakapturzonego mężczyznę, który na widok stróżów prawa nagle zmienił kierunek przemieszczania się. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego mężczyzna chce uniknąć spotkania z nimi i przystąpili do legitymowania.

Wówczas to 49-latek podał dane innej osoby, jak się okazało znajomego, który akurat przebywa w jednym ze śląskich zakładów karnych. Niestety mężczyzna miał pecha, gdyż mundurowi szybko porównali zdjęcia obu mężczyzn w systemie i dostrzegli dużą różnicę. Choć ten nadal utrzymywał, że są to jego prawdziwe dane, dalsza identyfikacja przeprowadzona przez policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób wykazała, że 49-latek kłamie.

Mężczyzna ostatecznie przyznał się, że postąpił tak, gdyż obawiał się, że jest poszukiwany. Za podanie fałszywych danych osobowych został ukarany pięciusetzłotowym mandatem karnym.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj