Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podano datę pogrzebu wicestarosty. Tadeusz Skatuła zostanie pochowany w Rogowie

Facebook Twitter

Na najbliższą środę (14.06.) zaplanowano uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza Skatuły. Wicestarosta powiatu wodzisławskiego zmarł nagle w ostatni wtorek (06.06.).

pogrzeb
fot. powiatwodzislawski.pl

Pogrzeb Tadeusza Skatuły zaplanowano na najbliższą środę

Wicestarosta powiatu wodzisławskiego Miał 72 lata. Zasłabł w czasie Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu.

Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 10.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie. Pochówek nastąpi na nowym cmentarzy przy ul. Parkowej.

Śp. Tadeusz Skatuła był Starostą Powiatu Wodzisławskiego w latach 2010-2016, Wicestarostą Powiatu w latach 2006-2010 i 2018-2023, radnym Powiatu Wodzisławskiego od 2002 r.

Śp. Tadeusz Skatuła odszedł niespodziewanie, lecz tak, jak żył. W pracy. Wśród osób niepełnosprawnych, podczas ukochanej imprezy sportowej. Pośród ludzi, którym służył całe swoje życie. Podczas XIX Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. W swoim pięknym przemówieniu otwierającym imprezę, jak się okazało ostatnim, jakie wygłosił, powiedział:

Tu na tym niewielkim boisku, od 19 lat powstaje prawdziwa przestrzeń przyjaźni, tolerancji i zrozumienia pomiędzy ludźmi. Sport jest najlepszym środkiem przywrócenia kontaktu osób niepełnosprawnych ze światem zewnętrznym i ułatwienia integracji ze społecznością. Potwierdzenie tego znajdujemy w uśmiechach i zadowoleniu na twarzach uczestników (…) Nie będąc w pełni sprawnym, ale za to zawziętym, sumiennym, zdeterminowanym i konsekwentnym, można wygrywać na największych światowych imprezach sportowych. (…) Życzę, abyście nie tracili sił w pokonywaniu swoich barier.

Łączymy się w bólu i ogromnym smutku z Żoną Zmarłego, Jego Bliskimi i Przyjaciółmi.

Żegnamy Cię Szefie i dziękujemy…

Nigdy nie zapomnimy Ciebie i zasad, którymi kierowałeś się w życiu, a które zawsze starałeś się nam przekazać…

Czytamy na stronie internetowej powiatu wodzisławskiego

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024