Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Podsumowanie akcji „Motocykl, Motorower i Quad”

Facebook Twitter

 To nazwa akcji, w ramach której policjanci kontrolowali jednoślady na jastrzębskich drogach. Odnotowali kilka wykroczeń oraz uchybień wśród skontrolowanych motocyklistów, oraz zatrzymali jednego nietrzeźwego motorowerzystę.

Działania „Motocykl, Motorower i Quad” zostały przeprowadzone w piątek (29.05.) na terenie Jastrzębia- Zdroju. Miejscową drogówkę wsparły patrole pełniące służbę na motocyklach oraz pojazd wideorejestrator z Cieszyna. Policjanci ukierunkowani byli na kontrole motocyklistów, motorowerzystów i osoby poruszające się na quadach, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdów.

Mundurowi uświadamiali kierujących, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów.

Policjanci przypominali o właściwych postawach i zachowaniach wśród uczestników ruchu drogowego oraz promowali dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze, poprzez stosowanie właściwego ubioru chroniącego motorowerzystów i motocyklistów, używanie certyfikowanych i dopasowanych kasków, jak również elementów odblaskowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020